آموزش دور دو فرمان و پارک کنار جدول با پژو ۲۰۶

دور زدن در کوچه و پارک کنار جدول، دو تا از مهم‌ترین موضوعات در امتحان رانندگی است که یادگیری آن نیاز به آموزش تکنیک‌های حرفه‌ای دارد. در هنگام پارک ۳۰ سانت کنار جدول، می‌توانید از برف پاک‌کن به عنوان شاخص پارک با فاصله استاندارد استفاده کنید. علاوه‌بر این، دور یک فرمان و دو فرمان با پژو ۲۰۶ و سایر خودرو‌ها با یادگیری تکنیک‌های مخصوص رانندگان حرفه‌ای بسیار ساده خواهد شد. ما در این مقاله به آموزش پارک کنار جدول و دور زدن در کوچه با دور یک فرمان و دو فرمان با پژو ۲۰۶ می‌پردازیم. اگر قصد دارید برای امتحان رانندگی شرکت کنید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

تکنیک پارک ۳۰ سانت کنار جدول با پژو ۲۰۶

برای پارک کنار جدول، فاصله اهمیت بالایی دارد. در موسسه‌های آموزش خصوصی رانندگی تکنیک‌های گوناگونی برای پارک صحیح با فاصله استاندارد آموزش داده می‌شود. برای مثال، یکی از این تکنیک‌ها، پارک ۳۰ سانت به کمک برف پاک‌کن است. برای این کار ابتدا سرعت خودرو را با ترمز و نگه داشتن کلاچ کامل، کاهش می‌دهید. سپس به‌صورت اریب به سمت جدول رفته تا قفل برف پاک‌کن از سمت راننده با لبه جدول مماس دیده شود. بعد از تنظیم جایگاه خودرو، باید فرمان را به آرامی به راست بچرخانیم تا پژو ۲۰۶ با فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانت در کنار جدول قرار گیرد.

استفاده از تکنیک برف پاک کن؛ پارک خودرو کنار جدول در فاصله ۳۰ سانت

دور یک فرمان با پژو ۲۰۶ در خیابان‌های بیش از ۸ متری

در خیابان‌های با عرض بیش از ۸ متر، می‌توان به‌راحتی با یک فرمان دور زد. برای این کار، باید نسبت به نقطه کور ماشین و خودرو‌هایی که از دو طرف خیابان تردد می‌کنند، مطمئن شوید. ابتدا با راهنمای سمت چپ، با زاویه ۳۰ درجه از پارک به سمت خیابان بروید و توقف کامل کنید. پس از بررسی خیابان و اطمینان از نبود خطر، دور کامل می‌زنیم. بعد از آن‌که در خط مورد‌نظر قرار گرفتید، باید فرمان را به سمت راست بچرخانید تا ماشین صاف شود. استفاده از کلاج و نیم‌کلاج در خودرو‌های دنده‌ای تنها تفاوت رانندگی با دنده اتومات و غیر‌اتومات محسوب می‌شود. سایر تکنیک‌های دور یک فرمان و دو فرمان برای دور زدن در کوچه و خیابان‌ها کاملاً برای هر ماشینی یکسان است.

عرض خیابان، مهمترین فاکتور برای نحوه دور زدن در کوچه

دور دو فرمان با تکنیک آینه و جدول در پژو ۲۰۶

معمولاً دور زدن در کوچه‌ های باریک با عرض کمتر از ۸ متر، با تکنیک دور دو فرمان امکان‌پذیر است. یادگیری دور دو فرمان با پژو ۲۰۶ به تسلط بر ابعاد ماشین و تکنیک‌های آن نیاز خواهید داشت. به‌طور‌کلی، تمرین و تکرار زیر نظر یک مربی با‌تجربه، کمک می‌کند تا فوت و فن پارک دوبل، دور دو فرمان و نیم کلاج را بدون احساس ترس و استرس یاد بگیرید. در ادامه به مراحل دور دو فرمان با پژو ۲۰۶ می‌پردازیم.

فرمان اول؛ تنظیم جایگاه ماشین به کمک آینه بغل خودرو

معمولاً در آموزشگاه‌ها پس از آموزش پارک دوبل کنار جدول، تکنیک‌های دور دو فرمان را نیز یاد می‌دهند. هنگامی که خودرو در کنار جدول پارک شده و قصد دور زدن دارید، با دو فرمان می‌توانید به سادگی وارد مسیر مورد‌نظر خود شوید. ابتدا راهنمای سمت چپ را زده و کمی از سر ماشین را با زاویه ۳۰ درجه وارد خیابان می‌کنیم تا به موقعیت خودرو‌های در‌حال تردد تسلط داشته باشیم. بعد از بررسی خیابان، با همان فرمان به مسیر ادامه می‌دهید تا آینه بغل خودرو به موازات جدول روبه‌رو دیده شود.

فرمان دوم؛ تکمیل دور دو فرمان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی

برای انجام فرمان دوم، هنگامی که لبه جدول زیر قاب آینه بغل پژو دیده شد، باید ابتدا بایستید و وضعیت پشت ماشین را بررسی کنید که عابر یا خودرویی رد نشود. سپس، با کنترل کلاچ، دنده عقب بگیرید و فرمان را کاملا به راست بچرخانید. باید به اندازه‌ای عقب بروید که جدول را از جلوی ماشین ببینید. در این مرحله باید راهنمای چپ را بزنید و دنده را از عقب به دنده یک تغییر دهید. برای قرار گرفتن در مسیر نیز فرمان را صاف کنید. در فرمان دوم، کنترل کلاچ بسیار اهمیت دارد. برای تغییر دنده باید کلاج کامل و برای حرکت به عقب باید نیم‌کلاج را به خوبی گرفته باشید تا ماشین خاموش نشود.

چرخش کامل برای فرمان؛ مرحله آخر دور دو فرمان

آموزش رانندگی خصوصی برای یادگیری نکات حرفه‌ای

در این مقاله به بررسی تکنیک‌های دور دو فرمان و یک فرمان با پژو ۲۰۶ پرداختیم. همچنین، نحوه تنظیم فاصله در هنگام پارک ۳۰ سانت کنار جدول نیز گفته شد. اگر قصد تسلط به تکنیک‌های رانندگی حرفه‌ای را دارید، باید تحت نظر یک مربی متخصص، به تمرین و تکرار بپردازید. در موسسه نیم کلاج می‌توانید با ماشین شخصی خود تمرین کنید تا رانندگی برای شما مانند آب خوردن شود. در صورت تمایل برای ثبت نام در کلاس‌های رانندگی خصوصی نیم کلاج با شماره ۰۹۱۲۸۹۲۳۲۲۸ تماس بگیرید تا کارشناسان نیم کلاج شما را راهنمایی کنند.

همچنین، سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات بنویسید تا مربی‌های دلسوز آموزشگاه، پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بدهند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

09128923228