قبولی در آزمون شهری رانندگی با رعایت تنها ۷ نکته

گرفتن گواهینامه رانندگی نقطه عطف مهمی در زندگی خیلی از افراد محسوب می شود و برخی هنگام شرکت در آزمون شهر با میزان قابل توجهی هیجان و اضطراب روبرو می شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید از آزمون رانندگی خود سربلند خارج شوید، اما با رعایت نکاتی می توانید شانس موفقیت خود را بهبود دهید. با رعایت ۷ نکته ای که در ادامه ذکر می شود، احتمال موفقیت خود را در آزمون شهری رانندگی افزایش دهید. ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

۱- قبل از شرکت در آزمون شهری رانندگی تمرین کنید

تقویت مهارت رانندگی تنها با تمرین حاصل می شود. مواردی وجود دارد که شما فقط در هنگام رانندگی یاد خواهید گرفت. تسلط بر این نکات با خواندن آیین نامه ها و قوانین راهنمایی و رانندگی بدست نمی آید. بنابراین مهم است که زمان زیادی را پشت فرمان به تمرین مشغول باشید.

تمرین رانندگی برای شرکت در آزمون شهر

کلاس های آموزش رانندگی در سراسر کشور پیش از برگزاری امتحان شهری رانندگی، چندین روز با هنرجو در سطح شهر تمرین می کنند که بهترین فرصت برای بالا بردن آمادگی پیش از امتحان شهری است. پس از اخذ گواهینامه نیز می توانید با شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه رانندگی نیم کلاج، دست فرمان خود را بهبود ببخشید. نکاتی که در ادامه ذکر می شود، حاصل تجربیات امتحان شهری رانندگی توسط بسیاری از هنرجویانی است که این مسیر را بار ها طی کرده اند.

۲- با خودروی امتحان شهری رانندگی آشنا باشید

بهتر است با اتومبیلی که برای امتحان رانندگی شهر از آن استفاده می شود، آشنا باشید. از چراغ ها و برف پاک کن گرفته تا راهنما و نحوه واکنش ترمز و پدال گاز هر اتومبیل می تواند متفاوت باشد. آشنایی با این موارد می توانند در دور دو فرمان، پارک دوبل و مواردی از این دست که معمولا از مواد امتحان شهری گواهینامه رانندگی محسوب می شوند، به شما کمک کنند. از آنجایی که معمولا از خودروهای مشخص و معمولی در آزمون شهری استفاده می شود، تمرین و کنار آمدن با آن ها کار چندان سختی نیست.

آشنایی با خودرو در آزمون شهر گواهینامه

۳- خود را برای روبرو شدن با هر اتفاقی آماده کنید

روبرو شدن با شرایط آب و هوایی ویژه، وجود خودروهای امدادی در طول مسیر آزمون شهر و یا هر وضعیت به خصوص دیگری که ممکن است در طول آزمون رانندگی شهر اتفاق بیفتد. اتفاق افتادن این حوادثی که از قبل پیش بینی نشده اند، احتمال دارد تمرکز شما را در طول آزمون تحت تاثیر قرار دهند. باید از نظر ذهنی آمادگی لازم برای سازگاری و تنظیم متناسب با چنین شرایطی را داشته باشید. تنها راهکار واقعی، ساعت ها تمرین رانندگی در انواع شرایط آب و هوایی و موقعیت های ویژه است.

۴- تمام تمرکز خود را معطوف به رانندگی کنید

لحظه ای غفلت کافی است تا با کوچکترین اشتباه، در آزمون شهر رد شوید. توجه به نوشته ها و واکنش های افسر در طول امتحان رانندگی شهر، حواس شما را پرت خواهد کرد. در پایان فرایند امتحان شهری رانندگی، تمام موارد و نکته ها از جانب وی به اطلاع شما خواهد رسید. پس توجه به جاده و اتفاقاتی که در اطراف شما رخ می دهد بهترین راه برای قبولی در آزمون شهری است.

رعایت تابلوهای راهنمایی و رانندگی

۵-  سر موقع در محل برگزاری امتحان رانندگی شهر حاضر شوید

قبل از آزمون وقت بگذارید و با محل برگزاری امتحان شهر آشنا شوید. به همان اندازه که زود رسیدن به  محل برگزاری امتحان شهر استرس شما را بیشتر می کند، دیر رسیدن نیز ممکن است تمرکز شما را از بین ببرد. نیم ساعت قبل از امتحان شهر، در محل حاضر شوید تا زمان کافی برای آماده سازی ذهن خود داشته باشید. داشتن خواب کافی شبانه نیز برای جلوگیری از اضطراب غیر ضروری بسیار مفید است.

۶-  با یک اشتباه، روحیه خود را نبازید

اگر در حین امتحان شهری گواهینامه رانندگی، اشتباهی مرتکب شدید، ذهن خود را مشغول آن نکنید و همچنان به قبولی در آزمون فکر کنید. خطایی مانند خاموش شدن ماشین، تا زمانی که در یک وضعیت بالقوه خطرناک نباشد، یک اشتباه جزئی است. حتی اگر احساس کردید که در چنین لحظه ای خطای بزرگی مرتکب شده اید، همچنان سعی کنید با حفظ کنترل وسیله نقلیه، به مسیر خود ادامه دهید. چرا که هنوز جای جبران باقی است. خیلی از این اشتباهات و مشکلات را می توانید در آینده با تمرین و شرکت در کلاس های آموزش خصوصی رانندگی برطرف کنید.

رعایت تابلوهای راهنمایی و رانندگی

۷- اصول رانندگی را در ذهن خود مرور کنید

نگرانی و استرس می تواند یادآوری کوچکترین قوانین و نکات رانندگی را برای شما سخت و غیر ممکن کند. چک کردن مرتب آینه ها، یکی از معمول ترین مواردی است که معمولا در امتحان رانندگی شهر فراموش می شود. اشتباهات رایج دیگری که توسط هنرآموزان در طول امتحان شهری رانندگی اتفاق می افتد، شامل موارد زیر است.

  • عدم عبور از پشت وسیله نقلیه برای سوار شدن
  • فراموش کردن بستن کمربند ایمنی
  • محکم ترمز کردن
  • رانندگی خیلی سریع و یا خیلی آرام
  • عدم توجه به چراغ های راهنمایی و رانندگی
  • عدم رعایت حق تقدم
  • بی توجهی به عابرین پیاده

بارها فرصت شرکت در آزمون رانندگی را خواهید داشت

رعایت این موارد قطعا مسیر قبول شدن در آزمون رانندگی را هموار می کند. تنها کافی است با تمرکز لازم پشت فرمان نشسته و هر آنچه را که تا روز امتحان آموخته اید، مو به مو اجرا کنید. در صورت عدم قبولی چندین و چند بار دیگر هم فرصت شرکت در آزمون شهری پیش روی شماست. در پایان پیشنهاد می کنیم برای شرکت در دوره های آموزش رانندگی برای گواهینامه دارها، با شماره های اعلام شده در سایت نیم کلاج تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

09128923228